Načítavanie...

ÚČINNÁ PRÍRODNÁ KOZMETIKA Výhradný distribútor pre SR a ČR

STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ AMB : AQUANATURE hydratácia

AQUANATURE - prirodzená regenerácia a inovatívna hydratácia 30 +/-

Vzhľadom k tomu, že naše telo sa skladá z viac než 70% vody, pitie tekutín je kľúčovým faktorom starostlivosti o pokožku. Avšak, aby pokožka bola krásne hladká a pružná, je potrebné jej dodávať vlhkosť aj do pleti z vnútra von. Voda alebo vlhkosť, je jednou z najdôležitejších látok pre ochranu kože a jej vláčnosť. V koži mladej pleti predstavuje obsah vody 10 - 20%. Ak obsah vody klesne pod 10%, pokožka sa stáva suchá a drsná. Intenzívna hydratačná starostlivosť by teda nemala kompenzovať iba nedostatky vlhkosti v koži, ale tiež pomôcť jej schopnosti viazať vlhkosť v dlhodobom horizonte, a to práve dokáže séria Aquanature.

Po 25. roku života je čoraz dôležitejšie udržiavať pokožku hydratovanú, pretože začína strácať schopnosť viazania vlhkosti. Len dobre hydratovaná pokožka sa dokáže ochrániť pred vráskami a udržať jej elasticitu dlhšie. AQUANATURE je perfektná sériová starostlivosť pre pleť okolo 30 rokov, ktorá vyžaduje extra dávku hydratácie. Viaže veľké množstvo vlhkosti v pleti a zvlhčuje pokožku zvnútra, vyplňuje jemné línie a vyhladzuje vrásky. Vhodné aj pre zmiešanú pleť.

  •   viaže veľké množstvo vlhkosti v pleti a zvlhčuje pokožku zvnútra
  •   vyplňuje jemné línie a vyhladzuje vrásky
  •   posilňuje kožnú bariéru
  •   chráni pleť pred stratou vlhkosti
  •   redukuje produkciu kožného mazu, zjemňuje póry

Účinné látky:

Alpská vrbovka (Epilobium fleischeri) - rastie iba v Alpách. Reguluje produkciu kožného mazu a zjemňuje póry.

Papyrus (Fyto bunky z Papyrusu) - Papyrusu sa darí na brehoch riek a močiarov. Je pôvodom z Južnej Európy, juhozápadnej Ázie a Afriky. Papyrus bol "písací papier" starých Egypťanov pred 2500 r.p.n.l. Fyto bunky z Papyrusu podporujú bunkové delenie, výrazne znižujú stratu vody v hornej vrstve kože, stimulujú produkciu mastných kyselín, cholesterolu a ceramidov, čím posilňujú hydrolipidný plášť. Strata vlhkosti je zredukovaná a pokožka je intenzívnejšie chránená pred vonkajšími vplyvmi.

Salicornia (Salicornia herbacea) - tiež známa ako samphiru, morská fazuľa alebo morský asparágus. Rastie v slanom prostredí. Je schopná odolať prílivovým a odlivovým výkyvom reguláciou vody a obsahu soli v bunkách. Každý rok vytvára valcovité vetvy, ktoré vyzerajú ako roztrapatený kaktus. Pomocou špeciálnej technológie sa získava olej, ktorý:

- stimuluje Aquaporiny (malé vodné kanály v membránach), čím povzbudzuje a zvyšuje distribúciu hydratačných látok, zvyšuje Ureu a hladinu vody, čím výrazne vylepšuje obsah vlhkosti v koži. AQUAporin kanál je schopný prepraviť až 3 miliardy molekúl vody za sekundu.

- stimuluje tvorbu špeciálnych proteínov, ktoré zlepšujú súdržnosť keratinocytov v epiderme (bunky z ktorých sa vytvára rohovinová vrstva kože, dôležitá pre jej ochranu) čím sa zamedzuje strate oleja a vlhkosti v pleti.

- stimuluje špeciálne enzýmy, ktoré zosilnia produkciu ceramidov a posilňuje kožnú bariéru, čím opäť znižujú stratu vlhkosť

Snow fungus Snehová huba (Tremella fuciformis) - extrakt z tejto huby má podobnú molekulárnu štruktúru ku kyseline hyalurónovej a preto je botanickou alternatívou ku klasickej kyseline hyalurónovej. Na pokožke má tento extrakt tieto účinky:

- vytvára ochranný film, ktorý vyplňuje jemné línie a vrásky: dokáže naviazať obrovské množstvo vody a poskytuje intenzívnu hydratáciu pleti zvnútra, chráni proti voľným radikálom a zabraňuje predčasnému starnutiu. Štúdie dokazujú, že Tremella Fuciformis má výnimočný hydratačný efekt porovnateľný ku kyseline hyalurónovej.

Kyselina Hyalurónová - je prirodzená látka nachádzajúca sa v spojivových tkanivách nášho tela.  Jej najdôležitejšou funkciou je viazať vodu. Kyselina hyalurónová používaná v produktoch Annemarie Börlind sa získava bio-technologickým spôsobom a je veľmi dobre znášaná, pretože je podobná našej ľudskej obsiahnutej v tele. Vytvára dlhotrvajúcu zásobáreň vlhkosti, má revitalizačný účinok a dodáva pleti hladkosť, ktorú môžete vidieť a cítiť okamžite.

Aloe Vera - šťava z listov Aloe Vera obsahuje veľké množstvo aminokyselín, vitamínov a minerálov. Chráni pokožku pred stratou vlhkosti a vonkajším vplyvom (slnko, vietor a chlad).

Zoradiť podľa:
Zoradiť podľa: