Načítavanie...

ÚČINNÁ PRÍRODNÁ KOZMETIKA Výhradný distribútor pre SR a ČR

Certifikácia

Značkám ANNEMARIE BÖRLIND a DADO SENS sú udelené certifikáty EcoControl, BDIH, CSE, Vegan a GMP. Značkám bol udelený aj certifikát GREEN BRAND. 

EcoControl

Na prírodnú kozmetiku sa dnes kladú vysoké nároky a očakávania. Účinnosť, pleťová kompatibilita a prírodné zložky sú dnes tri hlavné kritéria pre nákup a denné používanie prírodnej kozmetiky. Otázky o type a pôvode prírodných surovín, procesoch výroby a sociálnej zodpovednosti producentov sa stávajú čoraz viac časté. Rastúci význam trvalo udržateľného rozvoja a potreba ochrany našej planéty je výsledkom zvýšeného povedomia a ekocítenia našej spoločnosti. Naši zákazníci sú si dobre vedomí , že nákupom produktov s emblémom EcoControl nakupujú vysoko kvalitný, účinný, prírodný produkt a popritom ešte podporujú oboje : prírodu a životné prostredie.  

Annemarie Börlind si vybrala  Značka ECO CONTROL reflektuje najvyššie štandardy, ku ktorým je naša spoločnosť zaviazaná a často presahuje štandardy iných certifikačných značiek. 

  

1. PRODUKT A KVALITA

EKOLOGICKÉ PRÍSADY 

- kvalita našich produktov je založená na nemodifikovaných prírodných surovinách

- väčšina našich rastlín, rastlinných extraktov a esenciálnych olejov sú certifikované ako organické alebo pochádzajú z certifikovaných voľne žijúcich rastlinných zdrojov

- suroviny sú šetrným spôsobom ďalej spracovávané za účelom zachovania prírodných esencií a kvality surovín. Chemickým procesom sú podrobené len minimálne,

- odmietame používať škodlivé a sporné látky, ktoré nie sú 100% biodegradabilné ako PEG, hliník, parafíny, parabény, ropné deriváty, silikónové, minerálne oleje a polycyklické zlúčeniny, nanočastice, sulfáty, syntetické vône a farbivá.

- cieľom je ponúknuť najvyššiu kvalitu za prijateľnú cenu  

ČISTÁ TERMÁLNA VODA - používame prírodnú termálnu vodu z vlastného prameňa z hĺbky 166m, ktorý sa nachádza v kúpeľnej oblasti Čierneho lesa. Táto voda nie je chemicky ošetrená, preto je bohatá na minerály ako draslík, magnézium, kalcium a zinok. 

ÚČINNOSŤ A BEZPEČNOSŤ -Pleťová kompatibilita a účinnosť našej kozmetiky je dermatologicky testovaná nezávislými inštitúciami za pomoci dobrovoľníkov (testovanie na ľudskej koži)

VEDA A VÝSKUM - naši vedci a etno-botanici neustále hľadajú po celom svete nové rastlinné látky a ingrediencie, ktoré by vylepšili účinnosť našich produktov

KOMPLETNÉ ZVEREJŇOVANIE ZLOŽIEK – mnohé certifikačné organizácie nevyžadujú od spoločností, aby zverejňovali konzervačné látky a iné cudzorodé látky vyskytujúce sa v rastlinných extraktoch a iné ingrediencie obsahujúce ich produkty. Keď čítate prísady na Annemarie Borlind produktoch môžete si byť istý, že viete všetko – dokonca aj stopové prvky obsiahnuté v prípravku.

 

2. ŽIVOTNÉ PROSTREDIE A ZDROJE

ODMIETNUTIE TESTOVANIA NA ZVIERATÁCH - Nepoužívame živočíšne výťažky alebo výrobky testované na zvieratách.

KONZERVANTY Z PRÍRODY - Používame prírodne identické látky pre minimalizáciu dopadov nášho výrobného procesu na životné prostredie a taktiež konzervanty výlučne získané z prírody kvôli pleťovej kompatibilite a znášanlivosti ľudskej kože.

EKO CÍTENIE Používaním len rastlinných ingrediencií, podporujeme organické poľnohospodárstvo celého sveta a pomáhame udržiavať zdravú planétu.

Energia, ktorú používame na výrobu teplej úžitkovej vody je vyhrievaná zbytkovou tepelnou energiou získanou z našich výrobných procesov a rekuperáciou chladiarenských procesov, čím prispievamie k ochrane životného prostredia. Neustále pracujeme na optimalizácii našich ekologických štandardov.

 

GOGREEN DIPLOM

OBALY ŠETRNÉ K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU – výrobky a obaly sú šetrné k životnému prostrediu, ľahko biologicky rozložiteľné. Prispievame k ochrane klímy prostredníctvom projektu „GOGREEN service“ od nemeckých poštových služieb DHL. Cieľom projektu je minimalizovať emisie vznikajúce pri doprave. 

 

 

   

  3. ĽUDIA A SPOLOČNOSŤ

EKO A FAIR TRADE PROJEKTY - Pri obchode kladieme veľký dôraz na to, aby prírodné zložky pochádzali zo sociálno-ekologických a fair-trade projektov vo vynikajúcej kvalite a primeranej cene.

Používame iba dodávateľov, ktorí ponúkajú spravodlivé mzdy a slušné pracovné podmienky, a ktorí nepoužívajú detskú prácu. 

O našich vysokých sociálnych štandardoch svedčia certifikáty od nezávislých ako aj vládnych organizácií.

Podporujeme uznávané sociálne a charitatívne projekty na celom svete.

Vzájomná úcta, zdvorilosť, otvorenosť a spoločný cieľ sú dôležitými aspektmi našej firemnej kultúry.

 

 

4. PRÁCA A ZAMESTNANCI 

Snažíme sa využívať finančné prostriedky čo najlepšie, poctivo a zodpovedne.

Ľudia, ktorí pre nás pracujú, sú platení spravodlivo za primerané mzdy.

Naši zamestnanci využívajú pravidelné školenia a esteticky pracovné prostredie prispieva k tvorivosti, motivácii a inovatívnemu mysleniu.

Známka  EcoControl potvrdzuje, že všetky vyššie uvedené kritéria sú splnené. 

 


CSE Standard

Annemarie Börlind je certifikovaná EcoControlom od roku 2008. V oblasti ekonomiky, ekológie a sociálnych aspektov, Börlind GmbH veľmi jasne prevyšoval minimálne požiadavky pre spoločnosti orientované na trvalo udržateľný rozvoj.

Nemecká spoločnosť pre aplikovanú etiku v podnikaní vyvinula CSE štandard "Certifikovanú udržateľnú ekonomiku" (pochádza zo slovíčka "CERTIFIED SUSTAINABLE ECONOMICS" ) pre ekologicky orientované spoločnosti.

Ako jeden zo šiestich pilotných spoločností plníme rozšírené štandardy (trvalo udržateľné štandardy) EcoControlu, čiže CSE -  "Certifikovanú udržateľnú ekonomiku", a teda plníme úplne nové meradlá v ekologickej, sociálne integrovanej a kvalitou-orientovanej  firmy. 

 

VEGAN

 TRADÍCIA k prírode

Od svojho založenia v roku 1959, Borlind GmbH odmieta testovania na zvieratách. Bez ohľadu na to, že v Európskej únii toto právo testovania na zvieratách existuje, nikdy sme nevykonávali žiadne testovanie na zvieratách.

Zároveň sú všetky naše produkty vyrobené bez obsahu zložiek z mŕtvych zvierat, a preto sú vhodné aj 100% pre vegetariánov.  

Okrem toho, väčšina výrobkov z tzv. "vegetariánskych kozmetiky" obsahujú aj nejaké výťažky živočíšneho pôvodu, ako je napr. karmín (červené farbivo). Naše výrobky sú bez akýchkoľvek výťažkov živočíšneho pôvodu, ako aj zároveň bez živočíšnych extraktov.  

Z hľadiska kvality výrobku, Borlind GmbH neobsahuje žiadne suroviny živočíšneho pôvodu, okrem včelieho vosku, pretože včelí vosk zlepšuje napr. konzistenciu maskary, alebo mäkkosť a vláčnosť rúžu na pery. 

 

GREEN BRAND

Nezávislá porota udelila pečať GREEN BRAND 2015/2016 pre značky Annemarie Borlind a Dado Sens. 

Organizácia International Green hodnotí ekologicky "udržateľné" výrobky, služby a postoj k spoločnosti a na základe toho udeľuje  v spolupráci s nezávislými inštitúciami pečať Green Brands. Udeleniu predchádzajú nominácie, prísne overovanie a rozhodnutia nezávislej poroty na vysokej úrovni. 

Šetrné využívanie zdrojov nie je pre nás len slogan, ale filozofia a reálne praktizovanie princípu v spoločnosti Borlind. Každý výrobok je vytvorený s najvyššou úrovňou ochrany životného prostredia a spoločenskej zodpovednosti. Prostredníctvom cieleného nákupu rastlinných surovín sú podporované mnohé projekty Fair Trade, techniky ekologického poľnohospodárstva a projekty v oblasti životného prostredia. Náš záväzok sa neobmedzuje len na zber a výrobu surovín. Rovnako tak, vytvárame a podporujeme vzdelávacie projekty a ďalšie charitatívne programy. Spoločnosť Borlind sa snaží prispieť k uzdraveniu Zeme a sveta, ktorý tiež umožňuje našim budúcim generáciám žiť v zdravom svete.

Po celé roky, Borlind GmbH spĺňa "Sustainability" štandard ("Certifikované udržateľné ekonomiky"). Všetky výrobky značky Annemarie Borlind aj DADO SENS nesú preto certifikát CSE. Je to skratka pre zodpovedné ekologické, sociálne integrované a kvalitne-orientované riadenie. Súlad s politikami a kritériami certifikát CSE významne prispel k pozitívnemu hodnoteniu.

"Ako spoločnosť, ktorej sídlo sa nachádza v lese mesta Calw s názrvom "Black forest" sa domnievame, že príroda má veľký vplyv na ekologické povedomie ľudí. Zaviazali sme sa k tomuto spôsobu života a k zodpovednému využívaniu prírodných zdrojov a ochrane prírody, a ku trvalo udržateľnému životu. Certifikát "Green Brand" je pre nás motiváciou na našej ceste" povedal Nicolas Lindner, marketingový riaditeľ Borlind GmbH.

 

GMP (Good Manufacturing Practices)

Spoločnosť Börlind GmbH bola certifikovaná podľa správnej výrobnej praxe (GMP) podľa normy ISO 22716: 2007.

Pokyny, ktoré sa musia dodržiavať pri výrobe kozmetických výrobkov, sú pevne zakotvené v tejto medzinárodnej norme ISO 22716: 2007. Pokyny sa vzťahujú na rôzne oblasti výrobného podniku, ktoré ovplyvňujú kvalitu výrobku.

Certifikácia podľa normy ISO 22716: 2007 preto svedčí o riadení kvality v súlade s normami a dokazuje vysokú kvalitu výrobkov spoločnosti Börlind.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Certifikát CSE potvrdzujúci súlad s ustanoveniami súčasnej verzie štandardu CSE (Certified Sustainable Economics).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spoločnosť ClimatePartner certifikovala firmu Börlind GmbH ako spoločnosť, ktorá je neutrálna z hľadiska klímy v roku 2016.

Spoločnosť pre kozmetické výrobky kompenzovala emisie skleníkových plynov ekvivalentné 1 528 563 kg CO2 podporou projektu ochrany vôd "Klimatické úpravy v Kambodži".

Viac informácií o kompenzačnom programe a projekte o zmene klímy nájdete na: www.climate-id.com/11720-1603-1001