Načítavanie...

ÚČINNÁ PRÍRODNÁ KOZMETIKA Výhradný distribútor pre SR a ČR

Filozofia

 

Priekopnícky vedecký duch, stelesňovanie hodnôt a zodpovedné zaobchádzanie s prírodnými zdrojmi charakterizujú značku ANNEMARIE BÖRLIND – Krása z prírody.

 

PRIEKOPNÍCKY VEDECKÝ DUCH

 

» Veríme, že vedecký pokrok posilní náš priekopnícky výskum v oblasti prírodnej kozmetiky a biológie kože a pomôže vyvinúť najmodernejšie aktívne komplexy.«

 

 

INOVATÍVNY VÝSKUM –HIGH TECH Z PRÍRODY

 

Na základe synergie inovatívneho výskumu a veľkej úcty k prírode vyvíja ANNEMARIE BÖRLIND – Krása z prírody prírodnú kozmetiku, ktorej účinnosť a pleťovú kompatibilitu klinicky preukázali nezávislé skúšobné ústavy.

Príkladom nášho priekopníckeho vedeckého ducha je náš medzinárodný výskumný projekt v spolupráci s talianskym výskumným ústavom Akott. Spoločne sme študovali produkciu a účinnosť kmeňových buniek ruže z Čierneho lesa a objavili ich skrytý potenciál. Výsledkom sú dva vysoko účinné výťažky najvyššej kvality, ktoré sa budú najprv používať exkluzívne v prípravkoch ANNEMARIE BÖRLIND.

Našu rolu lídra v inovatívnej a účinnej prírodnej kozmetike sme dokázali už v sedemdesiatych rokoch, keď sme ako priekopníci v systémoch komplexnej starostlivosti o pleť priniesli na trh sortiment starostlivosti proti starnutiu – LL Regeneration – ešte predtým, ako sa táto kategória stala známou. Vyvinuli sme aj prvý prírodný kozmetický prípravok s obsahom ceramidov podobných tým v pokožke. Našu inovačnú silu dokazuje aj to, že používame čerstvé botanické papyrusové bunky na posilnenie kožnej bariéry, ako aj hydratačnú botanickú kyselinu hyalurónovú.

 

 • Od roku 1959 sme priekopníci v systémoch komplexnej starostlivosti a lídri vo vývoji inovatívnych aktívnych komplexov na trhu prírodných kozmetických prípravkov.

 • Na našom oddelení výskumu a vývoja sme v úzkej spolupráci s dodávateľmi vyvinuli veľa svetových prvenstiev.

 • Účinnosť a pleťovú kompatibilitu každého nášho prípravku klinicky preukázali nezávislé skúšobné ústavy.

 • Získali sme viac ako 60 vyznamenaní a ocenení za naše inovatívne produkty a podnikový manažment.

 • Viac ako 40 hodnotení „vynikajúci” v testoch nemeckých inštitúcií Stiftung Warentest a ÖKO-TEST potvrdzuje kvalitu a prírodné ingrediencie našich prípravkov.

 

STELESŇOVANÉ HODNOTY

 

»Našu spoločenskú zodpovednosť berieme vážne a vždy sme vedení k zdokonaľovaniu toho, čo robíme, s citom, či už vo vzťahu k našim prípravkom, k zaobchádzaniu s našimi zákazníkmi a dodávateľmi alebo k spolupráci medzi sebou.« 

GLOBÁLNY ZÁVÄZOK – TO, ČO ROBÍME, ROBÍME S CITOM


Ako priekopník prírodnej kozmetiky presadzuje ANNEMARIE BÖRLIND – Krása z prírody spoločenskú a ekologickú zodpovednosť. Až do dnešného dňa to možno vidieť nielen na našom úctivom zaobchádzaní so zákazníkmi a zamestnancami, ale aj na starostlivom výbere dodávateľov: musia zaručiť ekologické a etické procesy, dôstojné pracovné podmienky, spravodlivú mzdu a odmietanie detskej práce.

Taktiež pripisujeme veľký význam podpore projektov celosvetovo, čo osobitným spôsobom vyjadruje našu filozofiu. Tieto projekty sa rôznia od projektu organického bambuckého masla v Mali, ktorý vytvára slušné živobytie pre miestne rodiny, cez školský internát v Bangladéši, po podporu projektu „Ruže, nie ópium“ v Iráne.

Ďalšou dôležitou súčasťou nášho raison d’être je jasný záväzok voči sídlu spoločnosti v Čiernom lese. Je to miesto, kde má naša spoločnosť svoje počiatky a kde sa od samého začiatku uskutočňovala výroba. Výroba našich prípravkov v Čiernom lese je súčasťou nášho vnímania kvality a tiež zabezpečuje pracovné miesta.

V rodinnej spoločnosti tretej generácie sú hodnoty našej rodiny základom, na ktorom sú založené hodnoty našej spoločnosti a ktoré charakterizujú náš firemný raison d’être.

 

 • Všetky prípravky vyrábame v Čiernom lese. Takto zaručujeme vysokú kvalitu a tiež vytvárame prácu v regióne.

 • Zaviazali sme sa k viacerým projektom fair-trade po celom svete, ako napr. „organické bambucké maslo z Mali”, „ružová voda a olej z Iránu”, „aloe vera z Mexika”, „maslo cupuacu z Brazílie” a „rastlinný olej z Kene”.

 • Dlhodobé zákaznícke vzťahy v duchu partnerstva majú pre nás veľký význam.

 • Vlastnícka rodina ručí za kvalitu prípravkov a za zodpovedné podnikové postupy svojím menom. Ako rodinná spoločnosť „žijeme” hodnotami rodiny aj v každodennej podnikateľskej praxi.

ZODPOVEDNÉ ZAOBCHÁDZANIE S PRÍRODNÝMI ZDROJMI

 

»Veríme v pozitívne účinky Čierneho lesa na všeobecné povedomie a s týmto životným prístupom sme sa zaviazali k zodpovednému zaobchádzaniu s prírodnými zdrojmi a k ochrane prírody celosvetovo s cieľom presadzovať udržateľný spôsob života.«

 

 

UDRŽATEĽNOSŤ – Z ÚCTY K ĽUĎOM A PRÍRODE

 

Hneď od začiatku sme v našich kozmetických prípravkoch odmietli použiť výťažky z mŕtvych živočíchov. Taktiež sme proti akýmkoľvek formám zneužívania prírodných zdrojov: aby sme ochránili prírodné zdroje, ANNEMARIE BÖRLIND – Krása z prírody čiastočne používa prírodne identické* látky – znamená to, že chránime ohrozené druhy rastlín a nevystavujeme ich ďalšiemu ohrozovaniu komerčným využitím. Vždy, keď je to možné, používame rastliny z certifikovaného organického poľnohospodárstva alebo z voľnej prírody. Taktiež prísne odmietame používať v našich prípravkoch geneticky modifikované suroviny.
 
Prípravky ANNEMARIE BÖRLIND – Krása z prírody sú vegetariánske a ponúkame aj vegánske. Vo výnimočných prípadoch používame prírodné látky ako včelí vosk, pretože majú špeciálne vlastnosti a nedajú sa získať iným spôsobom. Naše vegánske prípravky sú označené etiketou na balení. Prípravky sú samozrejme bez parabénov a derivátov minerálnych olejov (silikóny, MOAH, parafíny).

V sídle našej spoločnosti v Čiernom lese o udržateľnosti nielen hovoríme, ale striktne ju aj aplikujeme – či už ide o prostriedky vynikajúcej energetickej účinnosti, používanie zelenej elektriny alebo o našu „zelenú flotilu“, ktorá vďaka najmodernejším technológiám dosahuje zníženie emisií a spotreby paliva.

Náš raison d’être sa tiež odráža v početných vyznamenaniach za inovatívny vývoj a udržateľné postupy. Sme hrdí na to, že od roku 2012 sme držitelia vyznamenania udržateľnosti CSE (Certified Sustainable Economics, slov. Certifikovaná udržateľná ekonomika), ktoré podporuje zodpovedný, ekologický, spoločensky integrovaný a na kvalitu orientovaný podnikový manažment. Preukazuje to aj skutočnosť, že viac ako 80 % našich zamestnancov tvoria ženy.

* Prírodne identický: rastliny, ktoré nezískavame z prírody, aby sme zamedzili zneužívaniu zdrojov – sú reprodukované podľa ich prirodzeného zloženia, a preto nie sú syntetické.
 

NAŠA PRAMENITÁ VODA – VZÁCNA A ČISTÁ


„Naša pramenitá voda z Čierneho lesa je jedna z najšpeciálnejších surovín obsiahnutých v našich prípravkoch.“

Daniela Lindner, členka vedenia


 

Uprostred Čierneho lesa, medzi ružami, nechtíkom, fakľovkou, damašskou ružou, kvetmi levandule a mnohými inými rastlinami, sa nachádza studňa Waltera Lindnera: z hĺbky viac ako 160 metrov vyviera čistá, veľmi jemná pramenitá voda. Na rozdiel od vody z vodovodu je táto voda bez škodlivých látok. Chlór a iné chemikálie ako zvyšky pesticídov a herbicídov spolu s umelými hormónmi nemožno úplne odstrániť konvenčným čistením odpadových vôd. To je dôvod, prečo naša voda pochádza z podzemia, z pôvodnej zásobárne. Táto prirodzene čistá pramenitá voda je ideálnym základom pre naše prípravky na starostlivosť o pleť.

 

 • Certifikát CSE potvrdzuje naše udržateľné podnikateľské postupy v sídle našej spoločnosti.

 • V našich prípravkoch nepoužívame žiadne výťažky z mŕtvych zvierat a od samého začiatku odmietame testovanie na zvieratách.

 • V našich prípravkoch používame vlastnú pramenitú vodu.

 • S prírodnými zdrojmi zaobchádzame starostlivo (vďaka čiastočnému používaniu prírodne identických zložiek) a prírodu nezneužívame.

 • V našich prípravkoch používame rastlinné výťažky z certifikovaného organického poľnohospodárstva alebo z voľnej prírody.

 • Nepoužívame žiadne deriváty minerálnych olejov (žiadne silikóny, MOAH ani parafíny).Taktiež nepoužívame žiadne geneticky modifikované suroviny.